separator   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator   masz pytanie
zadzwoń
608 043 924Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator

Blog

balustrada

Rodzaje balustrad - poradnik dla domu i ogrodu

Balustrady to nie tylko elementy konstrukcyjne, które mają zapewnić bezpieczeństwo na schodach czy tarasach. To także istotny element dekoracyjny, który wpływa na wygląd i styl domu oraz ogrodu. Wybór odpowiedniej balustrady może być kluczowy dla estetyki wnętrza i przestrzeni zewnętrznej, dlatego warto zwrócić uwagę na różne rodzaje balustrad oraz materiały, z których są wykonane.

Czytaj więcej...

balustrada ze stali

Balustrady ze stali nierdzewnej - inspiracje i trendy

Choć wydawać by się mogło, że balustrady pełnią głównie funkcje praktyczne, nie da się ukryć, iż mogą istotnie wpływać na charakter aranżacji wnętrz. Ich wybór powinien być zatem dokładnie przemyślany. Obecnie materiałów na balustrady nie brakuje, niemniej jednym z popularniejszych wyborów są balustrady ze stali nierdzewnej. W tym artykule przyjrzymy się im bliżej, omawiając ich zalety oraz cenione wzory i połączenia materiałowe.

Czytaj więcej...

ogrodzenie

Dlaczego warto wybrać bramę z mosiądzu?

Mosiądz jest jednym z najstarszych znanych stopów o powszechnym zastosowaniu. Składa się on z miedzi oraz cynku, którego zawartość nie przekracza 40%. Cechą charakterystyczną mosiądzu jest ciekawy, pomarańczowo-żółty kolor. Sposób jego pozyskiwania oraz bardzo dobre właściwości sprawiają, że znajduje on zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Wykonuje się z niego naczynia, dekoracje, narzędzia, a także większe elementy jak dachy czy bramy.

Czytaj więcej...

schody z metalową balustradą

Jak dbać o balustrady z mosiądzu?

Mosiądz jest materiałem o bardzo charakterystycznym wyglądzie, który doskonale prezentuje się w praktycznie każdym wnętrzu. Wykorzystywany jest do produkcji elementów dekoracyjnych, lamp, doniczek, uchwytów meblowych, przyrządów kuchennych, a także balustrad. Ozdobne mosiężne balustrady stanowią świetne uzupełnienie domów w stylu klasycznym, zarówno w ich wnętrzu, jak i do ogrodzenia tarasu czy balkonu. Aby mosiężne balustrady prezentowały się świetnie przez cały czas, konieczna jest ich odpowiednia pielęgnacja.

Czytaj więcej...

poręcz

Z jakiego materiału wybrać poręcze do schodów?

Poręcz to bardzo ważny element schodów. Podkreśla ona charakter schodów, ale także sprawia, że ich użytkowanie jest bezpieczne. W zależności od miejsca montażu schodów, stosuje się balustrady wykonane z takich materiałów jak drewno, miedź, stal nierdzewna lub mosiądz.

Czytaj więcej...

ogrodzenie

Jak wygląda postawienie ogrodzenia w świetle przepisów?

Ogrodzenia nie tylko dzielą działki. Dają poczucie prywatności i mogą tworzyć estetyczny element architektoniczny. Polacy lubią być oddzieleni od sąsiadów, jednak nie widza konieczności stawiania wysokich murów. Wystarczy ażurowa przegroda, piękne deski, siatka porośnięta bluszczem. A jak wyglądają przepisy dotyczące stawiania ogrodzenia?

Czytaj więcej...

ogrodzenie kute

Ogrodzenie kute zdobione czy minimalistyczne?

Piękna posesja wraz z pięknym domem wymaga wręcz posiadania odpowiedniego ogrodzenia. Jednak jego wybór wcale nie należy do łatwych zadań. Musimy bowiem pamiętać, że samo ogrodzenie pełni co najmniej kilka funkcji i właściwie o wszystkich powinniśmy pamiętać, decydując się na jego konkretny rodzaj. Jakie zatem wybrać ogrodzenie? My proponujemy dzisiaj dwie opcje, czyli ogrodzenie kute zdobione i ogrodzenie minimalistyczne. Gdzie sprawdza się takie ogrodzenia?

Czytaj więcej...

ogrodzenia ozdobne

Czym się kierować przy wyborze ogrodzenia?

Jednym z ważniejszych elementów wykończenia domu i ogrodu jest ogrodzenie. Pełni ono funkcję dekoracji, ale też zabezpiecza naszą posiadłość. Dodaje stylu aranżacji ogrodowej, uzupełnia elewację budynku, ale i powstrzymuje osoby trzecie przed wejściem na teren. Jest sposobem na wydzielenie przestrzeni wokół firm i zakładów produkcyjnych. Dlatego decyzja, jakie ogrodzenie wybrać wymaga głębszej analizy i zapoznania się z opcjami dostępnymi na rynku.

Czytaj więcej...