separator   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator   masz pytanie
zadzwoń
608 043 924Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator

Gdzie znajdzie zastosowanie balustrada ze stali nierdzewnej?

Balustrada to dobrze znany nam element architektoniczny, który pełni rolę zabezpieczenia, a jednocześnie świetnie oddziela jedną część przestrzeni od drugiej. Obecnie możemy spotkać wiele różnych modeli, które różnią się wielkością, stylem, czy kolorystyką. W większości przypadków propozycje te wykonane są na bazie aluminium, drewna, szkła, czy żeliwa. Z roku na rok coraz większą popularność zyskuje jednak stal nierdzewna, która pozwala osiągnąć zupełnie nowy poziom tworzenia. Balustrady wykonane z tego materiału wyróżniają się wieloma zaletami i doskonale wpisują się w modną ostatnio, minimalistyczną estetykę. Jednak gdzie możemy zastosować balustrady wykonane ze stali nierdzewnej? I dlaczego ich popularność stale rośnie? Na te i inne pytania opowiada nasz artykuł. 

Balustrady ze stali nierdzewnej — gdzie stosowane?

Balustrady ze stali nierdzewnej to zabezpieczenia, które mogą być stosowane w różnych sytuacjach. Ich wysoka jakość wykorzystywana jest przede wszystkim do zabezpieczania balkonów, tarasów, czy mniej lub bardziej stromych schodów. W razie potrzeby montuje się je także na dachach oraz w loggiach. Rozwiązanie to dobrze pasuje do niskich tarasów, gdzie świetnie komponuje się z innymi elementami architektury ogrodowej. Z drugiej strony balustrady ze stali nierdzewnej stanowią doskonałe zabezpieczenie w konstrukcjach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Co ciekawe ich konstrukcja może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Minimalistyczna forma z powodzeniem pełni rolę przegrody między pomieszczeniami. Oczywiście balustrada nie zasłania widoku tak jak ściana. Sprawia jednak, że przestrzeń jest wizualnie podzielona, co ma szczególnie duże znaczenie w niewielkich domach i mieszkaniach. Widać więc wyraźnie, że produkty te pełnią wiele ważnych funkcji i łączą w sobie funkcjonalność z dekoracyjnością.

Dlaczego tak popularne?

Dlaczego balustrady wykonane ze stali nierdzewnej są tak popularne? Głównym czynnikiem jest trwałość i odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jak wspomnieliśmy, balustrady tego typu doskonale sprawdzają się na zewnątrz, gdzie na ich powierzchnię przez większość czasu oddziałują silne promnie słoneczne, ulewny deszcz i okresowe, ale bardzo niskie temperatury. Ich wytrzymałość jest cenna także wtedy, gdy balustrada umieszczona jest w pomieszczeniu zamkniętym. Z konstrukcji korzysta przecież wiele osób, przez co musi ona wytrzymać naprawdę duży nacisk.

Balustrady ze stali nierdzewnej cenione są także za to, że ich doskonałe cechy utrzymują się naprawdę długo. Całość jest stabilna, a co za tym idzie bezpieczna i nie wymaga drogich i czasochłonnych poprawek. Ich powierzchnie nie pokrywa się też niekorzystną i nieestetyczną warstwą rdzy. Wszystko to sprawia, że balustrady są rozpowszechnione zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w przestrzeni publicznej, a ich stylistyka jest ponadczasowa.

Nasza oferta

Jeśli szukasz wysokiej jakości propozycji, która zapewni Ci bezpieczeństwo, a jednocześnie będzie wyglądać estetycznie, wybierz naszą ofertę. Balustrady bazujące na stali nierdzewnej wykonywane są przez nas już od lat, dzięki czemu stanowią one jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów naszego zakładu. Wszystkie nasze propozycje doskonale spełniają swoją funkcję użytkową, a jednocześnie przyczyniają się do bezpieczeństwa i prezentują się naprawdę pięknie. Połączenie profesjonalnego projektu i stylowego ukształtowania sprawia, że nasze propozycje to produkty najwyższej klasy.

Balustrady oferowane przez nasz zakład tworzą spójną i pełnią harmonii całość. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do klienta i tworzeniu każdego projektu zgodnie z oczekiwaniami. Takie działanie sprawia, że każda propozycja jest oryginalna i doskonale oddaje charakter miejsca.

W produkcji balustrad schodowych i balkonowych, a także przy wytwarzaniu poręczy schodowych ze stali, stosujemy najlepszą, fachową wiedzę. Używamy specjalistycznych, bardzo dokładnych maszyn produkcyjnych. Efektem końcowym jest piękna balustrada, która spełnia wymogi bezpieczeństwa, ergonomii, estetyki i służy jej właścicielom przez wiele lat.