separator   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator   masz pytanie
zadzwoń
608 043 924Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator

Jak dbać o balustrady z mosiądzu?

Mosiądz jest materiałem o bardzo charakterystycznym wyglądzie, który doskonale prezentuje się w praktycznie każdym wnętrzu. Wykorzystywany jest do produkcji elementów dekoracyjnych, lamp, doniczek, uchwytów meblowych, przyrządów kuchennych, a także balustrad. Ozdobne mosiężne balustrady stanowią świetne uzupełnienie domów w stylu klasycznym, zarówno w ich wnętrzu, jak i do ogrodzenia tarasu czy balkonu. Aby mosiężne balustrady prezentowały się świetnie przez cały czas, konieczna jest ich odpowiednia pielęgnacja.

W jaki sposób należy pielęgnować balustrady z mosiądzu?

Początkowo elementy mosiężne zachwycają swoim blaskiem, jednak wraz z upływającym czasem mogą matowieć i tracić swój niepowtarzalny urok. Z czasem mosiężne elementy pokrywają się śniedzią, znaną również jako patyna. Aby do tego nie dopuścić, warto regularnie je polerować. Dotyczy to przede wszystkim prostych, minimalistycznych balustrad z mosiądzu. Do polerowania można wykorzystać miękką ściereczkę lub pogniecioną gazetę. Należy unikać polerowania za pomocą szczotek, ponieważ może to doprowadzić do porysowania powierzchni.

W przypadku balustrad kutych czyszczenie jest nieco bardziej skomplikowane, ponieważ wymaga dotarcia do wszystkich zakamarków. Do tego celu można wykorzystać miękką szczoteczkę do zębów lub patyczki kosmetyczne, za pomocą których można dotrzeć do wszystkich żłobień i wgłębień. Jeżeli na elementach mosiężnych pojawiła się patyna, konieczne jest jej usunięcie. 

Do czyszczenia balustrad można wykorzystać specjalne środki, przeznaczone do mosiądzu. Pozwolą one w krótkim czasie usunąć osad i przywrócić elementom dawny blask. Warto wiedzieć, że do usuwania patyny można wykorzystać także domowe sposoby. Wśród produktów, które nadają się do czyszczenia, można wyróżnić sodę, kwasek cytrynowy oraz keczup.