separator   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator   masz pytanie
zadzwoń
608 043 924Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator

Jak zamontować ogrodzenie stalowe?

Pięknie wyglądająca posesja zależy od wielu współgrających ze sobą elementów. O efekcie końcowy decydują zarówno drobne szczegóły w wyglądzie naszego domu, jak i aranżacja podwórka. Jedną z głównych kwestii stanowi wybór ogrodzenia, które powinno być estetyczne i dopasowane do naszych preferencji. Ważny jest jednak nie tylko jego wygląd, czy trwałość, ale także sposób montażu. Jak kwestia ta wygląda w przypadku ogrodzenia stalowego? Jak montowane są jego poszczególne elementy? O czym trzeba pamiętać i jakie przygotowania poczynić? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.  

O czym pamiętać?

Zamontowanie ogrodzenia wymaga pewnych przygotowań. Na szczęście w aspekcie prawnym nie stoi przed nami żadna większa przeszkoda. Dzięki postanowieniom zawartym w ustawie o prawie budowlanym po nowelizacji z 2015 roku nie musimy starać się o pozwolenie na budowę.

Konieczne nie jest nawet zgłaszanie naszych działań, jeśli planowane ogrodzenie nie przekracza 2,2 metrów wysokości i nie ma charakteru muru oporowego.

Ogrodzenie możemy postawić na swojej działce lub na granicy dwóch działek, jeśli drugi właściciel wyraża zgodę na takie rozwiązanie. Dozwolone jest też zastosowanie go na linii rozgraniczającej naszą działkę i drogę. Warto z wyprzedzeniem sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i to, czy nie zawiera on określonych kryteriów w zakresie rodzaju ogrodzenia, jego maksymalnej wysokości i rodzaju zastosowanego materiału. Dzięki takim ustaleniom i dopasowaniu się do przepisów nasze działania będą zgodne z prawem.

Dlaczego ogrodzenie stalowe?

Wybór ogrodzenia nie jest sprawą prostą. Wiele osób przekonało się jednak, że doskonałym rozwiązaniem jest konstrukcja stalowa, której popularność rośnie z roku na rok. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że ogrodzenie stalowe łączą w sobie elegancję i trwałość. Poszczególne elementy są solidne, a do tego dopasowują się stylistycznie do naszych upodobań i reszty aranżacji. W większości przypadków ogrodzenie stalowe wykonywane jest na zamówienie, co oznacza, że całość prezentuje się niepowtarzalnie i bardzo oryginalnie, podkreślając nasz osobisty styl. Co ważne, rozwiązanie to może mieć kilka wersji. Najbardziej popularne z nich to ogrodzenie stalowe w formie przęseł ogrodowych i ogrodzenie stalowe w formie wygodnych paneli.

Fundament — podstawa sukcesu

Montaż ogrodzenia stalowego nie jest skomplikowany, ale wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup produktu, w którego skład wchodzą przęsła ogrodzeniowe, słupki oraz niezbędne mocowania. W każdej sytuacji niezbędne jest jednak wykonanie fundamentów, który utrzyma konstrukcję i zapewni jej stabilność na lata. I tak na przykład słupki metalowe należy osadzić na fundamencie z betonu przy pomocy metalowego zastrzału. Możemy niekiedy natknąć się na informację, że wystarczająca głębokość wynosi sześćdziesiąt centymetrów. Praktyka pokazuje jednak, że taka wartość sprawdza się jedynie na niektórych terenach, gdzie króluje piasek i żwir. W większości przypadków konieczne jest wykorzystanie bardziej solidnego mocowania, gdzie głębokość fundamentów powinna wynosić od osiemdziesięciu do stu trzydziestu centymetrów.

Jak wykonywany jest taki fundament? Składa się on z betonu, który wylewany jest do poziomu około dziesięciu do dwudziestu centymetrów poniżej powierzchni gruntu, a następnie przysypywany jest ziemią lub inną wybraną nawierzchnią. Wymiary fundamentu dla słupków początkowych i narożnych powinny być nieco większe, niż dla tzw. słupków pośrednich.  Ważne jest, by użyć wysokiej klasy materiałów, a także, by fundament wykonywać przy dobrych warunkach pogodowych, gwarantujących szybkie schnięcie.

Jak zamontować ogrodzenie?

Jednak fundament to dopiero początek prac. Kolejny ważny etap polega na przymocowaniu przęseł ogrodzeniowych do stalowych słupków. Czynność ta wykonywana jest przy pomocy różnego rodzaju obejm, które pozwalaną uniknąć wiercenia niepotrzebnych otworów i łączników, które wyróżniają się stosunkowo niską ceną. Ogrodzenie tego typu jest dość ciężkie, dlatego oprócz dobrze wykonanej podmurówki, równie ważne są silne mocowania, które utrzymają cały ciężar.

Cały proces wygląda nieco inaczej, gdy zdecydujemy się na ogrodzenie stalowe wykonane z paneli. Tutaj również obowiązkowe staje się wykonanie fundamentu, nawet gdy konstrukcja składa się z lekkich elementów drucianych. Po ustabilizowaniu słupków montażowych betonem ważne jest przymocowanie paneli przy pomocy odpowiednio dobranych łączeń. Jeśli jest to zgodne z naszymi upodobaniami, całość możemy zestawić z podmurówką, klinkierem lub przęsłami gabionowymi.

Nasza oferta

Ogrodzenia ze stali nierdzewnej prezentują się naprawdę pięknie i wpasowują się w większość popularnych obecnie aranżacji. Jeśli i Ty chcesz wzbogacić swoją posesję w tę elegancką konstrukcję, skorzystaj z naszej oferty. Oferowane przez nas propozycje są przede wszystkim bezpieczne i wytrzymałe, dzięki czemu wykazują odporność na czynniki zewnętrzne, w tym pogodowe. Rozwiązania te świetnie sprawdzają się zarówno na posesjach należących do mniejszych i większych firm, jak i w domach prywatnych, gdzie każdy chce połączyć doskonały wygląd i najwyższe bezpieczeństwo. Wybierając ogrodzenie, warto zobaczyć także, jakie bramy są w ofercie.

Mimo że swoją pracą zajmujemy się już od lat, to każde zlecenie traktujemy indywidualnie, tworząc w pełni unikatowy projekt. Wszystko to sprawia, że nasze ogrodzenia dopasowują się do otoczenia, tworząc z nim harmonijną całość. Dostarczane przez nas rozwiązania są skrupulatnie sprawdzone, testowane i projektowane według najwyższych standardów. Już dziś sprawdź naszą ofertę i wybierz propozycję dla siebie!